Reportaż ślubny uwiecznia ulotne i niepowtarzalne chwile. Opowiada o emocjach i wzruszeniach towarzyszących Parze Młodej, jej rodzinom i gościom w najważniejszym dniu ich życia. To historia o radości, miłości i chwilach największego szczęścia. Są naturalnym i prawdziwym obrazem wspomnień, nie ma w nich sztucznego reżyserowania ani udawania. Dobry reportaż ślubny ukazuje bowiem wszelkie drobne akcenty decydujące o końcowym wrażeniu. Podzielić go możemy na trzy główne części: przygotowania, ślub i wesele.

PRZYGOTOWANIA

Przygotowania ślubne to czas w którym nawzajem się poznajemy by w rezultacie pracować w miłej i luźnej atmosferze. Jako fotograf ślubny zaczynam pracę podpatrując powstawanie wymarzonej fryzury i makijażu. Uczestniczę w ubieraniu sukni ślubnej, welonu, biżuterii. Wyczekuję wraz z Panną Młodą na przyszłego męża i wreszcie fotografuję wzruszenie i dumny wzrok Pana Młodego który po raz pierwszy widzi swoją przyszłą żonę. Uwieczniam przepełnione emocjami błogosławieństwo oraz wykonuję zdjęcia wszelkim detalom jak: obrączki, suknia ślubna, spinki do mankietów czy bukiet. Przygotowania to również wspaniała okazja do wykonania zdjęć rodzinnych i portretów Pary Młodej.


ŚLUB

Ceremonia zaślubin to najważniejsza i najtrudniejsza część reportażu ślubnego. Nie da się jej powtórzyć, cofnąć ani poprawić. Fotograf ślubny musi być niemalże niewidoczny i zarazem uchwycić kluczowe sceny jak: uroczyste wejście, wypowiadanie przysięgi, zakładanie obrączek, czy składanie podpisów na akcie małżeństwa. Nie możemy również zapomnieć o uwiecznieniu reakcji gości i zdjęciach ukazujących odświętnie udekorowane miejsce ceremonii. Bardzo ważne jest również uchwycenie idealnego momentu wyjścia Młodej Pary oraz niezwykle miłego składania życzeń. A gdy opadną pierwsze emocje nadchodzi idealna okazja na wykonanie zdjęcia grupowego.


WESELE

Zabawa weselna niejednokrotnie trwa do „białego rana”. Fotografując Parę Młodą oraz rozbawionych gości szukam emocji, szybkich zwrotów akcji, nietypowych kadrów i zaskakujących reakcji. Najważniejszymi elementami wesela bez których nie wyobrażam sobie dobrze wykonanego reportażu ślubnego są: przeniesienie Panny Młodej przez próg, toast wraz z tłuczeniem kieliszków, pierwszy taniec, krojenie tortu, liczne podziękowania, oczepiny i wiele innych wydarzeń związanych z atrakcjami, niespodziankami i zabawami. Na życzenie Pary Młodej wykonuję również zdjęcia z najbliższą rodziną i przyjaciółmi.

Przykładam wszelkich starań by efekt końcowy był jak najlepszy, by każda fotografia ślubna o czymś opowiadała i poruszała nawet po wielu latach. Pracuje spontanicznie by uchwycić najmniejszy ruchu i emocje, będąc przy tym cichym obserwatorem, często niewidocznym dla gości.