Ciężko znaleźć lepszą pamiątkę z okresu niemowlęcego niż zdjęcia. To idealny sposób na uwiecznienie pierwszych chwil Waszego dziecka. Do takich fotografii będziemy wracać wielokrotnie, ze wzruszeniem wspominając dawne lata. Narodziny dziecka to piękny i zarazem bardzo intensywny czas w życiu każdej rodziny. Pierwsze tygodnie i miesiące życia mijają w oka mgnieniu. Często po kilku miesiącach okazuje się że zabrakło Wam czasu na uwiecznianie tych wspaniałych chwil lub macie jedynie zdjęcia z telefonu.

Dzieci są najpiękniejszymi i najwdzięczniejszymi modelami. Jednak praca z nimi wymaga solidnego przygotowania. Należy zadbać o odpowiednie ubranka: najlepiej jednolite, jasne i pastelowe. Warto przygotować ulubiony kocyk, przytulankę, wszelkiego rodzaju czapeczki i opaski które dodadzą uroku Waszemu dziecku. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju gadżety jak bańki mydlane, literki, wstążki itp. Oczywiście dysponuję wszelkimi rodzajami teł i dodatków ale wspólnie połączone siły dadzą wspaniały i niepowtarzalny efekt. W końcu to rodzice najlepiej wiedzą w czym ich dziecko czuje się najlepiej:] Cudowną pamiątko są również zdjęcia rodzinne ze swoją pociechą dlatego zawsze serdecznie namawiam wszystkich do wykonania choć kilku ujęć. Fotografię dziecięcą możemy podzielić na 3 główne typy: sesje noworodkowe, niemowlęce i dziecięce.

SESJA NOWORODKOWA

wykonywana jest do 2-3 tygodnia życia, w myśl zasady „IM WCZEŚNIEJ, TYM LEPIEJ". W tym okresie maleństwa prawie cały czas śpią, a ich ciałka są „plastyczne". Bez większego trudu udaje się je upozować. Sama sesja trwa często wiele godzin 2-5h. Jest czas aby spokojnie nakarmić, przewinąć i utulić malucha. Sesję noworodkową wykonujemy najczęściej w domu wśród znajomych zapachów i głosów tak by dziecko czuło się dobrze i bezpiecznie.


SESJA NIEMOWLĘCA

wykonywana około 5-8 miesiąc życia. Dla takich modeli mamy dużo cierpliwości i staramy się im poświęcić wystarczająco dużo czasu, aby uzyskać jak najlepszy efekt na zdjęciach. Jest to moment gdy maluszki są już co raz bardziej zainteresowane światem, swobodnie trzymają główkę leżąc na brzuchu oraz siedzą. Często się uśmiechają, robią słodkie minki, bawią się rączkami oraz żywo reagują na zabawę z rodzicami. Sama sesja trwa dość krótko 1-2h. To wystarczający czas, by uchwycić aktywnego malucha, a jednocześnie go nie zmęczyć i nie zanudzić :)


SESJA DZIECIĘCA

wykonywana około 12 - 14 miesiąc życia. Niezwykle ważna gdyż to właśnie wtedy mamy szansę uchwycić uroczo raczkującego malucha lub dumnie spoglądających rodziców wyczekujących pierwszych kroków dziecka. Ten typ sesji przypomina raczej luźną zabawę. Dziecko chodzi już własnymi ścieżkami, ma własne zdanie i pełno zaskakujących pomysłów w główce. Sesje w tym wieku to świetna zabawa dla całej rodziny.